Ostatnia modyfikacja: 11 maja 2020

Szanowni Uczniowie,

w związku z obecną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa oraz z zamknięciem szkół wstrzymaliśmy bieżące działania, tj. spotkania w celu podpisywania umów o staż/praktykę. W późniejszym terminie, kiedy już wrócicie do szkół, będziemy informować Was o dalszych krokach związanych z podpisaniem umowy o staż/praktykę i  uzgodnimy realny w tej sytuacji termin rozpoczęcia stażu. Na razie staramy się wstępnie ustalić miejsce i termin realizacji stażu/praktyki. Będziemy reagować na bieżąco i działać w porozumieniu z nauczycielami – liderami szkolnymi.

Ze względu na coraz trudniejszą i mocno niepewną  sytuację gospodarczą w kraju współpraca z pracodawcami jest coraz bardziej skomplikowana. Musimy się liczyć z tym, że podczas tegorocznych wakacji znacznie  trudniej będzie organizować staże w wielu branżach, dlatego prosimy Was  o dużą wyrozumiałość i elastyczność. Być może będzie konieczna zmiana terminu stażu lub nie uda się w tym roku zrealizować stażu u wymarzonego przez Was pracodawcy. Musimy być wszyscy gotowi na taką sytuację i zaakceptowanie pewnych niedogodności. Trzeba także brać pod uwagę, że rynek pracy też już nie będzie taki sam – jako jego przyszli uczestnicy możecie natrafić na trudniejszą rzeczywistość, w której pracodawcy nie są już tak elastyczni i mają większe wymagania, bo wszystko wskazuje na to, że epidemia koronawirusa może zwiększyć liczbę osób poszukujących pracy. W tym kontekście udział w stażach/praktykach będzie dla Was wyjątkowym atutem na tym zmienionym, trudniejszym rynku pracy. Jako realizator projektu dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić Wam w nich udział, ale nie zawsze będzie to możliwe na warunkach, które są dla Was najdogodniejsze.  Prosimy Was o zrozumienie tej sytuacji.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo nie możemy spotkać się z Wami w naszym biurze, ale pozostajemy w stałym kontakcie mailowym. Zapraszamy także do śledzenia aktualności na stronie internetowej www.ckz.edu.pl (zakładka Projekty unijne).

Z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia i wytrwałości

Zespół Projektu „Manufaktura fachowców”