ZADZWOŃ DO NAS
+48 71 798 67 00
GODZINY PRACY
7.00-19.00

Aklualne wydarzenia w CKZ Wrocław

Zajęcia stacjonarne w CKZ podczas pandemii COVID-19

Ostatnia modyfikacja: 27 grudnia 2020

Dokładnie 26 października 2020, po prawie dwóch miesiącach nauki stacjonarnej, zgodnie z decyzją MEN, CKZ powrócił do pracy w trybie zdalnym. W dniu 16 grudnia 2020 r.  upłynął miesiąc od chwili uruchomienia zajęć stacjonarnych dla klas czwartych przygotowujących się do egzaminu w sesji zimowej oraz trzeci tydzień takich zajęć dla wybranych klas 2 i 3 technikum oraz szkoły branżowej. Od tego momentu, w każdym kolejnym tygodniu gościmy w naszych pracowniach średnio ponad 300 uczniów, którzy z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego zdobywają nowe umiejętności zawodowe i przygotowują się do czekających ich egzaminów. Pojawienie się uczniów i nauczycieli w pracowniach Centrum wzbudza niebywałą radość wśród kadry kierowniczej i pozostałych pracowników.

Pandemia wirusa COVID-19 zamknęła nas gwałtownie i niespodziewanie 16 marca 2020, wprowadzając obowiązek nauki zdalnej, który stanowił nowe doświadczenie zarówno dla kadry kierowniczej jak i dla nauczycieli oraz uczniów. Do początku czerwca 2020 roku w Centrum panowała przygnębiająca pustka. Czas ten obfitował w mnóstwo nowych doświadczeń, wszyscy wiele się w tym czasie nauczyliśmy. Jednak z prawdziwą ulgą i radością przyjęliśmy decyzję o możliwości organizowania od 01.06.2020 zajęć praktycznych w formie stacjonarnych konsultacji. Frekwencja była wyższa niż zazwyczaj, wszyscy tęskniliśmy nie tylko za fizyczną możliwością pracy z narzędziami, maszynami, urządzeniami oraz aparatura pomiarową ale także za kontaktami społecznymi.  Wciąż mamy nadzieję, że Nowy Rok przyniesie oczekiwaną zamianę i powrót do normalności.

/

Nauczyciele Centrum już 7 tydzień prowadzą nauczanie zdalne

Ostatnia modyfikacja: 29 kwietnia 2020

Nauczyciele Centrum już 7 tydzień prowadzą nauczanie zdalne. Niektórzy  jednakże są codziennie w Centrum. W pracowni laserowej drukujemy przyłbice. 15 kwietnia przekazaliśmy 100 sztuk do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, 30 sztuk  dla Stowarzyszenia Misja Dworcowa. Natomiast w poniedziałek 20 kwietnia dostarczyliśmy kolejne 50 sztuk do Kliniki Geriatrii ul. M. Curie-Skłodowskiej

W dniu 21 kwietnia kolejne 100 przyłbic trafiło  do Wrocławskiego Centrum Zdrowia na ul. Podróżniczej oraz do Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego: pl. Dominikański, Schroniska br. Alberta dla kobiet – Strzegomska/Stacyjna. Dzisiaj zostanie odebranych 50 sztuk dla Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Aktualnie wytwarzamy przyłbice dla naszych nauczycieli z zespołów nadzorujących, egzaminatorów i uczniów. Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiczna  będzie na tyle dobra, że uda się przeprowadzić zaplanowane prze MEN  egzaminy( egzamin  potwierdzający kwalifikacje w zawodziepotrwa od 22 czerwca  do 9 lipca 2020 r.

W prace przy przyłbicach, poza  dyrekcją, paniami Halinką i Krysią z portierni, panami Staszkiem Pokutyckim, Kazimierzem Wołodźko zaangażowana jest Maria Zięba dyspozytor, logistyk.

/

CKZ produkuje przyłbice dla wrocławskich szpitali

Ostatnia modyfikacja: 29 kwietnia 2020

Od 16 marca 2020 r.  Centrum jest zamknięta dla uczniów z powodu epidemii koronawirusa. Nauczyciele prowadzą nauczanie zdalne ze swoich domów. W naszym Centrum Nowoczesnych Systemów Projektowania i Wytwarzania CAD/CAM i CNC uruchomiliśmy wytwarzanie przyłbic ochronnych. Pan Stanisław Pokutycki opracował technologie i kieruje procesem produkcji pan Kazimierz Wołodźko składa wycięte laserem elementy przyłbic, pani Halina i Justyna zakładają gumeczki. Dzisiaj tj. 8 kwietnia decyzją pana Jacka Sutryka – prezydenta Wrocławia przekazaliśmy 100 przyłbic do Zakładu leczniczo – Opiekuńczego przy ul. Rydygiera. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy pomagać. Trwa produkcja kolejnych 100 przyłbic.

/

Zebranie wrocławskich doradców zawodowych w Centrum Kształcenia Zawodowego

Ostatnia modyfikacja: 16 marca 2020

Dnia 6 marca 2020 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego odbyło się zebranie wrocławskich doradców zawodowych i nauczycieli prowadzących zajęcia z doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych. Gości przywitała dyrektor  Centrum- Anna Chołodecka, a następnie głos zabrał Prezes Zarządu Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich- Paweł Szczeszek. Prezes Kogeneracji S.A. przedstawił  zebranym profil działalności firmy, jej potrzeby kadrowe oraz zaprosił do uczestniczenia wraz z uczniami w wycieczkach zawodoznawczych.

W dalszej części spotkania kierownik MOWAZ-u Zdzisław Kolan omówił harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 oraz Zarządzenie Nr 14/2020 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 26 lutego 2020 w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych (…). 

/

Dzień Bezpiecznego Internetu w CKZ Wrocław

Ostatnia modyfikacja: 3 marca 2020

27 lutego 2020 roku, w ramach obchodzonego na całym świecie Dnia Bezpiecznego Internetu w Centrum Kształcenia Zawodowego odbyła się debata pod hasłem „Działajmy razem”. Doradcy zawodowi Międzyszkolnego Ośrodka Wspierania Aktywności Zawodowej, Ewelina Kurpios i Hanna Łozińska przeprowadzili warsztat i prelekcję dla uczniów CKZ. Podczas spotkania wspólnie omówiono ideę bezpieczeństwa w sieci, zagrożeń jakie niesie hejt, możliwości reagowania na niesprawiedliwość. Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się do dyskusji, a zgromadzone jury doceniło pracę i zaangażowanie zespołów.

/

OTK 2019

Ostatnia modyfikacja: 7 stycznia 2020

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery doradcy zawodowi z Międzyszkolnego Ośrodka Aktywności Zawodowej z CKZ zorganizowali dnia 25 października 2019 r. XI konferencję dla wrocławskich doradców zawodowych, pod hasłem Pasja, Profesja, Powołanie.

Konferencję otworzyła dyrektor Centrum – pani Anna Chołodecka. W swoim wystąpieniu wprowadziła uczestników w refleksję dotyczącą definiowania kluczowych pojęć: pasja, profesja, powołanie oraz zaprezentowała aktualne dane dotyczące rozwoju zawodów przyszłości, a także możliwości zastąpienia istniejących zawodów przez roboty.

Następnie dr Violetta Drabik-Podgórna (Katedra UNESCO Całożyciowego Poradnictwa Zawodowego, Uniwersytet Wrocławski) wystąpiła z wykładem Pasja, Profesja, Powołanie – jak je odkryć i jak je rozwijać? Pani doktor podjęła rozważania nad definicjami głównych pojęć, a także nad istotą ich połączeń w karierze człowieka.

Następnie wystąpili Pasjonaci ze szkoły zawodowej. Nauczyciel zawodu pan Krzysztof Orsaczek z Zespołu Szkół nr 2 zaprezentował razem z uczniami projekt odnowy Fiata 126p. Grupa uczniów przez dwa lata pracowała nad renowacją wraz z wymianą i naprawą niezbędnych zniszczonych elementów. Drugim nauczycielem z pasją był pan Adam Baranowski z Lotniczych Zakładów Naukowych, który wystąpił wraz z uczniami zdobywającymi zawód technik mechatronik. Uczniowie Ci zaprezentowali swój projekt Teatru Światła i Dźwięku. Uczestnicy Konferencji mogli obserwować Lewitujący kubek a także usłyszeć melodię graną przez robota na cymbałkach.

Podczas konferencji zabrał głos również Prezes Elektrotimu S.A.– pan Andrzej Diakun oraz pracownik pasjonat Elektrotimu, mówiąc o Strategii firmy na rzecz rozwoju pasji zawodowej.

Uczestnicy konferencji mieli okazję obejrzeć wystawę zdjęć zatytułowanych Moja Pasja oraz zwiedzić pracownie talentów i robotów w Centrum Kształcenia Zawodowego – Z pasją przez szkołę. O pracowniach opowiadali nauczyciele CKZ: pan Roman Fronia, pan Stanisław Pokutycki oraz pan Damian Sułkowski.

/
Wizyta KE w CKP Wrocław

Wizyta przedstawicieli KE w CKP Wrocław

Ostatnia modyfikacja: 3 lipca 2019

W dniu 4 czerwca w Centrum odbyło się spotkanie przedstawicieli Komisji Europejskiej: Pani Krystyny Marek –z dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego, Pana Paweł Olechnowicza –Zastępcy dyrektora Generalnego ds. Wdrażania z władzami Miasta Wrocławia, które reprezentowała Pani Renata Granowska – wiceprezydent miasta Wrocław. Instytucję Zarządzającą RPO WD 2014 -2020 reprezentowała pani Dorota Nahrebecka , Departament Edukacji zaś Pani dyrektor Ewa Szczech. Wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska. wskazała na fakt, że projekty realizowane przez CKP mają wpływ na całą aglomerację wrocławską. Niektóre z nich realizowane są we współpracy z okolicznymi samorządami. Pani Dyrektor Nahrebecka zapoznała gości z aktualnym stanem wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego na Dolnym Śląsku. Anna Chołodecka dyrektor Centrum zaprezentowała projekty realizowane w obszarze szkolnictwa zawodowego, których głównych celem jest dostosowanie szkolenia i kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Zespół projektowy w CKP realizuje w okresie od 2017 do 2022 r. 5 projektów wartości 9,3 mln zł. dla 15 szkół kształcenia zawodowego .Dzięki tym projektom ponad 1000 uczniów zrealizuje min. staże zawodowe u pracodawców. Pani Katarzyna Trębacz zaprezentowała projekty dla wrocławskich przedszkoli, szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych . Od 1 lipca 2019 r. zespół projektowy w CKP rozpoczyna realizację projektu „Klucz do przyszłości” dla 44 szkól. Wartość projektu 10,33 mln zł.

Najważniejszym elementem konferencji była dyskusja na temat roli kształcenia zawodowego na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy oraz o wsparcie szkolnictwa zawodowego w Aglomeracji Wrocławskiej środkami unijnymi .Przedstawiciele Komisji Europejskiej, mieli okazję zapoznać się z formułą działalności Centrum Kształcenia Praktycznego, z realizowanymi projektami i ich rezultatami, obejrzeć zajęcia prowadzone w pracowniach Centrum Nowoczesnych Systemów Projektowania i Wytwarzania CAD/CAM i CNC prowadzone przez Panów Stanisława Pokutyckiego i Romana Fronię.

/

Finał konkursu “Jeden z ośmiu 2019”

Ostatnia modyfikacja: 7 stycznia 2020

Znamy zwycięzców!

To już drugi raz w naszej szkole odbył się finał konkursu 1z8.pl. Jest on przeprowadzany w formule zbliżonej do znanego teleturnieju telewizyjnego. Z tym że ilość zawodników nawiązuje do ośmiu bitów w bajcie. Najlepsi spotkali się 29 maja 2019 a auli CKP.

Dzięki sponsorowi, firmie Ultimate-games, uczniowie walczyli o cenne nagrody. Był to sprzęt komputerowy taki jak np. GeForce 1060, dyski SSD czy słuchawki dla graczy. Z finału bardzo zadowolona była również licznie przybyła publiczność. W przypadku błędnej odpowiedzi udzielonej przez zawodnika pytanie przechodziło na kibiców, dzięki czemu można było wygrać kody Steam do wielu gier.

W tej edycji na podium stanęli, w kolejności od pierwszego miejsca:
Marcin Bielak, Mateusz Kaliwoda i Konrad Wagner.

Gratulujemy!

/

Pracodawcy bliżej edukacji. Spotkanie doradców zawodowych z pracodawcami

Ostatnia modyfikacja: 16 maja 2019

W dniu 10.05.2019 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego odbyło się spotkanie przedstawicieli wrocławskich firm ze szkolnymi doradcami zawodowymi.

Gośćmi spotkania byli – pani Kierownik Działu Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych –Magdalena Lazopoulos oraz przedstawiciele rynku pracy: Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Radiotechnika Marketing- Marek Dras, , Dyrektor Działu Zarządzania Projektami i Redukcji Kosztów – UTC Collins Aerospace Mateusz Rosiak, Dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w ARAW – Karolina Grzyb i Head of aftercare- Aleksandra Kłonowska-Drozd. Obecna była również przedstawicielka LG Chem- pani Aleksandra Laskowska – Legal and External Affairs, Education Specialist w LG Chem Manager ds. Rekrutacji. Pani Anna Jonik-Borys i pan Grzegorz Lesiewicz reprezentowali firmę pośrednictwa pracy i badan rynkowych Work Service.

Pracodawcy w swoich wystąpieniach przedstawili przedsiębiorstwa oraz prognozy zatrudnienia i stanowiska pracy dla przyszłych absolwentów szkół branżowych. Wymieniali korzyści z już istniejących porozumień między szkołami w zakresie tworzenia klas patronackich i zadeklarowali gotowość zawierania kolejnych porozumień. Wyrazili wolę wspierania doradców w dostarczaniu rzetelnej aktualnej informacji również na spotkaniach z uczniami, rodzicami o możliwości odnalezienia się z sukcesem na rynku pracy.

Owocem spotkania będzie również włączenie firmy UTC Collins Aerospace do naszego małego Wrocławskiego Klastra Edukacyjnego funkcjonującego w Centrum.

/

Multimedialna Pracownia Elektryka i Energetyka

Ostatnia modyfikacja: 7 stycznia 2020

13 marca 2019 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu uroczyście udostępniono uczniom Multimedialną Pracownię Elektryka i Energetyka. Została ona urządzona dzięki znacznemu wsparciu przez firmę Tauron Dystrybucja Wrocław. Z Tauronem realizujemy wieloletni program współpracy. Od roku 2016 Na potrzeby efektywniejszego kształcenia Firma TAURON przekazała do pracowni monitor multimedialny oraz dwa nowoczesne liczniki smartowe AMIplus SCW 1 i 3 fazowy wraz z dostępem przez portal e-liczniki. Oficjalnego otwarcia pracowni dokonała Pani Anna Chołodecka dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego wraz z Panem Jerzym Czarnym dyrektorem Oddziału Wrocław TAURON Dystrybucja. Pracownię przygotował pan Piotr Drozd. Szkolenie z obsługi przekazanych liczników przeprowadził Pan Marcin Golemo – Koordynator ds. Pozyskiwania Danych Pomiarowych w Oddziale Wrocław. Przy Nowo otwarta pracownia posłuży do kształcenia przyszłych elektryków, techników elektryków oraz coraz częściej poszukiwanego na rynku pracy technika energetyka.

/
CKZ © 2021
Skip to content