ZADZWOŃ DO NAS
+48 71 798 67 00
GODZINY PRACY
7.00-19.00

Aklualne wydarzenia w CKZ Wrocław

Wręczenie nagród laureatom konkursu „GPS po zawodach 2021

Ostatnia modyfikacja: 28 maja 2021

28 maja 2021 odbyło się w Centrum uroczyste wręczenie nagród w konkursie „GPS po zawodach”. W spotkaniu uczestniczyli laureaci konkursu wraz z opiekunami oraz doradcy z MOWAZ-u. Nagrody wręczała pani Anna Chołodecka- dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego. Uczestnicy poznali też nowo otwartą pracownię „Automatyk przyszłości”. Pracownia została sfinansowana w ramach globalnego projektu 3M Manufacturing & Academic Partership przez firmę 3M.Doradcy zawodowi z MOWAZ-u będą mogli promować kształcenie techniczne wśród uczniów z klas siódmych i ósmych Szkół Podstawowych. Pierwsi z nich, laureaci konkursu mieli okazję obserwować zajęcia prowadzone przez pana Damiana Sułkowskiego z uczniami klasy drugiej z Elektronicznych Zakładów Naukowych uczących się w zawodzie technik automatyk.

/

Konkurs na najlepszego Elektryka 2021

Ostatnia modyfikacja: 24 maja 2021

W dniu 24.05.2021 r. w CKZ odbył się kolejny finał regionalnego konkursu  na „Najlepszego Technika Elektryka” pod patronatem firmy Tauron Dystrybucja S.A. W ubiegłym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną konkurs został odwołany, w tym roku udało się zorganizować finał stosując się do wymaganych rygorów sanitarnych. W konkursie wzięło udział czterech uczniów:

  • Michał Czarny z Zespołu Szkół nr 18 we Wrocławiu,
  • Łukasz Jaśkiewicz z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu,
  • Hubert Sidorowicz z Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie,
  • Paweł Zych z Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie.

Zwycięzcą został Paweł Zych, na miejscu drugim uplasował się Hubert Sidorowicz, miejsce trzecie i czwarte zajęli  odpowiednio: Michał Czarny oraz Łukasz Jaśkiewicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę Tauron Dystrybucja S.A.

/

Podsumowanie trudnego, innego, dziwnego roku funkcjonowania w warunkach pandemicznych 15 marca 2020 do 15 marca 2021

Ostatnia modyfikacja: 10 marca 2021

Mija rok od momentu wybuchu pandemii COVID-19 i wprowadzenia nauki w trybie zdalnym w polskich szkołach. Decyzja ta dotyczyła również takich placówek jak CKZ, które z dnia na dzień opustoszały. Od 16.03.2020 w naszych pracowniach zapanowała przygnębiająca pustka, kadra kierownicza, nauczyciele oraz uczniowie mierzyli się z nowymi wyzwaniami i doświadczeniami zamknięci w swoich domach. Z prawdziwą ulgą i radością przyjęliśmy decyzję o możliwości organizowania od 01.06.2020 zajęć praktycznych w formie stacjonarnych konsultacji, które adresowanie były do uczniów przystępujących do egzaminów zawodowych w sesji letniej oraz do tych którzy nie unieśli ciężaru nauczania zdalnego. Frekwencja była wyższa niż zazwyczaj, wszyscy tęskniliśmy nie tylko za fizyczną możliwością pracy z narzędziami, maszynami, urządzeniami oraz aparatura pomiarową, ale także za kontaktami społecznymi.  Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, ale także pracowników administracji i obsługi udało się sprawnie zorganizować i przeprowadzić egzaminy zawodowe w sesji letniej.

Nowy rok szkolny rozpoczął się tradycyjnie, zajęcia stacjonarne trwały jednak tylko do 26.10.2020 r.  Gdy tylko pojawiała się okazja, staraliśmy się aby uczniowie wracali na zajęcia do naszych pracowni. Taka możliwość pojawiła się już 16.11.2020 i dotyczyła uczniów przygotowujących się do egzaminów zawodowych w sesji zimowej, stopniowo włączaliśmy kolejne grupy uczniów. Obecnie na zajęcia do Centrum wróciło większość klas technikum i niemal wszystkie klasy szkoły branżowej. W każdym kolejnym tygodniu prowadzimy stacjonarnie w naszych 58 pracowniach zajęcia średnio ponad 1000 uczniów z 55 klas, którzy z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego zdobywają nowe umiejętności zawodowe i przygotowują się do czekających ich egzaminów. Część zajęć prowadzona jest wciąż w sposób zdalny.

3 i 5 marca 2021 r. to szczęśliwe daty -wszyscy nauczyciele, którzy wyrazili taką wolę, zostali zaszczepieni szczepionką Astra Zeneca przeciw COVID -19. Wciąż czekamy na  wyznaczenie terminu dla ostatniej grupy nauczycieli oraz administracji i obsługi. Mamy nadzieję, że nauka zwycięży zarazę, a nam pozwoli pracować w bezpośredniej relacji uczeń – nauczyciel. Przecież trudno nauczyć się toczyć, frezować, montować elektryczne, elektroniczne czy mechatronicznej zestawy on -line. Wiele wszyscy się nauczyliśmy, oczywiście zawsze, gdy będzie to ciekawsze i bardziej efektywne, będziemy pracować z nowymi narzędziami do pracy zdalnej.

/

Praktykanci w Centrum

Ostatnia modyfikacja: 10 marca 2021

W Centrum zajęcia w formie stacjonarnej, szczęśliwie dla uczniów i nauczycieli „zawodowców” odbywają się od września z przerwa od 16 października  do 9 listopada. Przyjmujemy również , oczywiście z rygorami sanitarnymi, nauczycieli praktykantów. Panią od doradztwa zawodowego i panią przyszłą inżynier od robotyki. 23 oraz 25 lutego 2021 r. klasy drugie i trzecie mogły uczestniczyć w prezentacjach prowadzonych przez studentkę Automatyki i Robotyki odbywającą praktyki w Centrum Kształcenia Zawodowego, Monikę Urbaniak. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z działaniem robotów mobilnych na przykładzie robota TI-RSLK MAX. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wstępu teoretycznego dotyczącego programowania i sterowania tego typu urządzeń, a następnie brali czynny udział w implementacji prostej sekwencji ruchów robota. Opiekunem praktykantki był pan Antoni Izworski. Nie ukrywamy, że mamy nadzieję, że udało nam się zauroczyć naszymi pracowniami tak jak zauroczyła nas pani Monika swoimi umiejętnościami. Może zechce w przyszłości podjąć prace w CKZ?

/

Modernizacja pracowni i szkolenia branżowe w Centrum

Ostatnia modyfikacja: 26 lutego 2021

W okresie pandemii staramy się realizować, przy zapewnieniu bezpieczeństwa przeciw COVID -19, zaplanowane zadania. Modernizowaliśmy pracownie z funduszy unijnych. Najwięcej środków otrzymaliśmy ramach projektu „Inwestycje w edukację ponadpodstawową w wybranych placówkach na terenie Wrocławia” realizowanego przez LZN. W latach 2019 – 2020 otrzymaliśmy wyposażenie do pracowni mechatronicznych, informatycznych, teleinformatycznych na kwotę 1 043 000 zł. Z tego w roku szkolnym 2020/21 wyposażenie za kwotę prawie 500 tys. Ponadto z dwóch projektów „Od stażysty do specjalisty oraz projektu „Manufaktura fachowców” zakupiony został sprzęt za kwotę około 100 tys. zł. Tak więc pracownie Centrum modernizowane są na bieżąco i nie stoją puste. Realizujemy zajęcia w formie stacjonarnej oraz hybrydowej. W pakiecie do sprzętu są szkolenia. W dniach 23 – 25.02.2021 w Centrum Kształcenia Zawodowego odbyło się szkolenie w zakresie obsługi sprawdzianu produkcyjnego Equator firmy RENISHAW. To nowoczesne urządzenie da możliwości nabywania umiejętności zawodowych na najwyższym poziomie przyszłym automatyków mechaników operatorów obrabiarek skrawających W szkoleniu uczestniczyli nauczyciele z pracowni CNC: Stanisław Pokutycki, Mariusz Bociarski oraz Roman Fronia.

/

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 – „Działajmy razem”

Ostatnia modyfikacja: 15 lutego 2021

12 lutego 2021 roku, w ramach obchodzonego na całym świecie Dnia Bezpiecznego Internetu w Centrum Kształcenia Zawodowego odbyła się debata pod hasłem „Działajmy razem”. Doradcy zawodowi Międzyszkolnego Ośrodka Wspierania Aktywności Zawodowej, Ewelina Kurpios i Hanna Łozińska przeprowadzili warsztat i prelekcję online dla uczniów CKZ. Podczas spotkania wspólnie omówiono ideę bezpieczeństwa w sieci, zagrożeń jakie niesie hejt, możliwości reagowania na niesprawiedliwość. Uczniowie aktywnie włączyli się do dyskusji oraz ćwiczeń dotyczących bezpiecznego funkcjonowania w zdalnym świecie. Pojawiło się wiele refleksji i wniosków na przyszłość.

/
CKZ © 2021
Skip to content