Ostatnia modyfikacja: 25 października 2022

21 października w Centrum Kształcenia Zawodowego w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery odbyła się konferencja pod hasłem „Złap za stery do swojej kariery”. Wydarzenie zainaugurowała dyrektor CKZ Pani Anna Chołodecka, która przywitała gości, prelegentów oraz uczestników spotkania: nauczycieli, doradców i uczniów wrocławskich szkół podstawowych. Podczas wystąpienia dr Anetty Pereświet – Sołtan (Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu), uczestnicy byli zachęcani do pogłębionej aktywności w różnych obszarach swojego życia, refleksji nad znaczeniem samoświadomości, samosterowności, poczucia własnej wartości i znaczenia pozytywnego myślenia  w planowaniu kariery.

Obecny na konferencji przedstawiciel rynku pracy Pan Tomasz Chodor z Tauron Dystrybucja S.A. podzielił się tym jak wyglądała jego osobista ścieżka kariery natomiast Mateusz Hady z firmy 3M zaprezentował możliwości rozwoju w jego firmie oraz zwrócił uwagę na istotną rolę kobiet w naukach ścisłych.

O swojej krętej ścieżce kariery i wykorzystywaniu nadążających się okazji opowiedziała Ewelina Wyspiańska-Trojniarz (SCRUM Master) a przepisem na sukces zawodowy podzielił się Krzysztof Maria Wysocki (Project Manager-Wystawa Pająków), wskazując jak ważna jest wiara w siebie, podejmowanie prób, kreatywność i konsekwencja w życiu

Po konferencji obecni uczniowie i nauczyciele zostali wprowadzeni w tajniki automatyki, zwiedzając pracownię “Automatyk Przyszłości” i najnowszą pracownie CNC.