Ostatnia modyfikacja: 10 maja 2022

30 marca 2022 r. w ramach projektu: Budowanie kadr przyszłości” pierwsza grupa uczniów ucząca się w zawodzie technik mechatronik odwiedziła firmę 3M Poland Manufacturing SP z o.o. we Wrocławiu przy ul. Kwidzyńskiej 6.

Współpraca  Centrum Kształcenia Zawodowego z firmą 3M obejmuje m. in. wizyty uczniów  w Centrum Innowacji, Technicznym Centrum Szkoleniowym i w Dziale Technicznym Utrzymania Ruchu. W ramach rozwijania dalszej współpracy firma 3M planuje przyjmowanie najlepszych uczniów  na praktyki zawodowe.

Kontynuowane są też zajęcia uczniów klas 8 szkół podstawowych w pracowni „Automatyk przyszłości”, w której mają zajęcia uczniowie uczący się zawodu technik mechatronik i technik automatyk, a  która została ufundowana przez firmę 3M. Doradcy zawodowi Centrum oprowadzają uczniów szkół podstawowych po tej pracowni oraz prezentują działanie zestawów dydaktycznych. Do tej pory pracownię „Automatyk przyszłości” odwiedziło 850 uczniów ze szkół podstawowych.