Ostatnia modyfikacja: 5 kwietnia 2024

Uczniowie klasy 3bs1, realizujący zajęcia praktyczne w CKZ w zawodzie operatora obrabiarek skrawających, aktywnie uczestniczą w praktykach w renomowanej firmie Rawlplug. W ramach programu praktyk Rawlplug, młodzi adepci zawodu angażują się w różnorodne zadania, obejmujące obsługę tokarek, frezarek, elektrodrążarek w procesie produkcji części i podzespołów do form wtryskowych oraz innych maszyn i urządzeń, modelowanie 3D oraz udział w testach produkcyjnych.

Uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego, Lotniczych Zakładów Naukowych, wraz  zpraktykantami z Cavan Institute z Irlandii oraz z hiszpańskich instytucji takich jak Universidad Laboral de Culleredo, CIFP Universidade Laboral, CIFP BIDASOA LHII i CIFP Don Bosco, mieli okazję przez dwa miesiące przyjrzeć się codziennej pracy w Zakładzie Produkcyjnym Rawlplug we Wrocławiu. Pod okiem doświadczonych mentorów uczestniczyli w praktycznych zadaniach, co stanowiło doskonałą okazję do nauki oraz zdobycia praktycznego doświadczenia.

Realizując część programu zajęć praktycznych w firmie uczniowie rozwijają zawodowe umiejętności poprzez bezpośredni kontakt z doświadczonymi operatorami oraz zdobycie wiedzy na temat najnowocześniejszych maszyn, narzędzi i technologii stosowanych w przemyśle. Pan Piotr Holweg, kierownik Narzędziowni Rawlplug, liczy na korzystne efekty praktyk zarówno dla uczniów, jak i dla firmy. Ponadto, widzi w praktykach szansę na pozyskanie nowych, pracowników. Praktyki nie tylko stanowią doskonałą okazję do nauki, lecz również mogą być pierwszym krokiem w rozwoju zawodowym w międzynarodowej firmie, jaką jest Rawlplug.

Mamy zamiar kierować tam uczniów w ramach projektów realizowanych w naszym Centrum