Ostatnia modyfikacja: 20 grudnia 2023

W dniach 16.11 oraz 30.11 br. Uczniowie klasy 5AEP (klasa o profilu technik – elektronik) Elektronicznych Zakładów Naukowych we Wrocławiu. realizujący zajęcia w CKZ wzięli udział w warsztatach dotyczących projektowania i montażu układów elektronicznych. W trakcie warsztatów Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi symulacji układów elektronicznych oraz z zasadami projektowania płytek PCB. Ponadto, zaprezentowane zostały podstawowe techniki wykonywania płytek PCB (termotransfer, fotolitografia, ablacja laserowa). Każdy z Uczniów miał także okazję do wykonania ręcznego montażu podzespołów elektronicznych.

Warsztaty były prowadzone przez mgra inż. Pawła Chodasewicza i zostały zorganizowane w ramach zajęć w Centrum Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu.