Ostatnia modyfikacja: 3 czerwca 2022

Po raz pierwszy w CKZ po nadzorem wicedyrektora Mariana Ramuta i pedagog Ewy Wolniak, w dniach 24-31.05.2022 r. zorganizowano „Tydzień Praw Dziecka – miesiąc/rok/na zawsze”. Celem wydarzenia było uświadomienie uczniom i pracownikom, jak ważne jest poszanowanie praw dziecka. Niestety coraz bardziej zauważamy, że prawa te są często nieprzestrzegane i łamane. Przykładem takim może być łamanie praw dziecka w czasie wojny w Ukrainie.

W tygodniu praw dziecka zaplanowaliśmy różne działania – w tym konkurs na znajomość praw, który złożony był z dwóch etapów. Pierwszy wyłonił zwycięzców z pięciu szkół: EZN, LZN, ZSTiE, ZS18 i ZS2, a drugi etap zakończył się 31.05. 2022 r. finałem gdzie pierwsze miejsce ex aequo zajęli uczniowie z ZS2 i LZN. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Dyrektora CKZ. Ponadto w czasie trwania Tygodnia Praw Dziecka w CKZ uczniowie i nauczyciele mogli zapoznać  się z problematyką praw dziecka poprzez materiały informacyjne umieszczone na tablicach ogłoszeń czy materiały i prezentacje o Deklaracji praw dziecka przesłane przez dziennik Librus.