Ostatnia modyfikacja: 13 września 2019

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół Logistycznych na spotkanie pn. „Bliżej zawodu” realizowane w ramach projektu „Manufaktura Fachowców”. Spotkanie odbędzie się dn. 23.09.2019 w godzinach 9:40-11:10 (I spotkanie), 11:25-12:55 (II spotkanie) w Auli Zespołu Szkół Logistycznych. Prelegentem podczas spotkania będą pracownicy firmy STK S.A., specjalizującej się w transporcie kolejowym http://www.stk.wroc.pl/

Firma STK S.A. to licencjonowany przewoźnik kolejowy obecny na polskim rynku przewozów towarowych od roku 2005. To firma dynamicznie rozwijającą zakres i ilość swoich zadań transportowych i technicznych, stale poszukująca osób zainteresowanych wykonywaniem zawodów kolejowych. Firma specjalizuje się w transporcie paliw i produktów chemicznych, transporcie ładunków przekraczających wymiarami czy masą standardową skrajnię kolejową, transporcie lokomotyw i taboru do warsztatów remontowych, badań i testów, szkoleniu maszynistów oraz kadry kolejowej.

Ideą spotkania pn. „Bliżej zawodu” jest promowanie kształcenia zawodowego w kontekście budowania ścieżki kariery zawodowej. Zadaniem prelegentów jest przybliżyć uczniom perspektywę rozwoju w dziedzinie TSL.. Zachęcamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół Logistycznych do udziału w spotkaniu oraz zadawania pytań dotyczących pracy w zawodzie technika spedytora oraz technika logistyka.