Ostatnia modyfikacja: 2 czerwca 2020

Drodzy Uczniowie,

staramy się robić wszystko, abyście mogli, w bezpiecznych warunkach, realizować zaplanowane w ramach projektu formy wsparcia. Aktualna sytuacja epidemiologiczna, analiza rozporządzeń MEN, stanowisko instytucji zarządzającej dotacjami unijnymi oraz uzyskane opinie prawne pozwalają nam założyć, że będziecie mogli zrealizować staże podczas wakacji. 

Chcielibyśmy zapytać, czy jesteście gotowi rozpocząć staże w zadeklarowanych wcześniej terminach? Dla części z Was mamy już potwierdzone przez pracodawców miejsca realizacji stażu, o czym zostaliście przez nas poinformowani mailowo. Dla pozostałych postaramy się również, w miarę możliwości, znaleźć odpowiednich pracodawców.

Prosimy Was o zapoznanie się z zamieszczonym poniżej wzorem oświadczenia i poinformowanie Nas mailowo do 4 czerwca 2020, czy jesteście zainteresowani przystąpieniem do stażu. Udział w stażu jest dobrowolny. O podpisanie oświadczenia tej treści poprosimy Was/Waszych rodziców po podpisaniu umowy o realizację stażu.

Dla osób, które zdecydują się na udział w stażu, przygotujemy umowę o realizację stażu i przekażemy ją do pracodawcy, zapewniając tym samym miejsce na stażu. Jednocześnie informujemy, że jeśli sytuacja epidemiologiczna ulegnie zmianie (wzrost zachorowań, powrót obostrzeń itp.),  może to mieć wpływ na nasze staże i skutkować  ich wstrzymaniem czy zmianą terminu.

Jednocześnie informujemy, że w obecnej sytuacji znalezienie miejsc stażowych dla uczniów z branży turystyczno-gastronomicznej, informatycznej oraz logistycznej jest niezwykle trudne.

Rozesłaliśmy dziesiątki zapytań dot. współpracy w ramach projektów oraz możliwości przyjęcia uczniów na staże, jednak w zdecydowanej większości spotykamy się z odmową – jest to związane z epidemią koronawirusa czego następstwem jest praca zdalna większości firm.

Prosimy zatem o uzbrojenie się w cierpliwość oraz gotowość do prawdopodobnej zmiany terminu odbycia stażu.

Jeśli macie sugestię dot. miejsca realizacji stażu lub posiadacie kontakt do konkretnych firm, w których chcielibyście zrealizować staż – prosimy o informację! Każda wskazówka będzie dla Nas pomocna.