Ostatnia modyfikacja: 6 grudnia 2019

W piątek, 18 maja 2017 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego odbyło się, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich wiele wydarzeń promujących min, projekt „Zawodowy Wrocław”. Najważniejszym z nich było otwarciu nowo utworzonej pracowni nowoczesnych technik i technologii CAD/CAM/CNC, doposażonej ze środków projektowych. Zorganizowano również seminarium dla uczniów „Wytocz, wyfrezuj sobie przyszłość” skierowane przede wszystkim do uczniów Gimnazjum nr 37 oraz Technikum nr 3 z ZSZ nr18, a poprowadzone przez firmy współpracujące z Centrum, pana Zbigniewa Gmaja z APS/Heidenhain, pana Marcina Bertę z firmy DMG Mori z Pleszewa oraz pana Roberta Wilka z firmy Sandvik z Wrocławia.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich zainaugurowała dyrektor CKP pani Anna Chołodecka szczegółową informacją o wszystkich projektach realizowanych w Centrum. Gośćmi wydarzenia byli przedstawiciele Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty. Wydział Edukacji reprezentowała pani dyrektor Ewa Szczęch oraz kierownik Jolanta Bednarska. Wydział Zarządzania Funduszami Urzędu Miejskiego Wrocławia – reprezentowała panie dyrektorki: Joanna Szałkiewicz
i Dorota Olearnik.

W trakcie trwania DOFE goście , nauczyciele, uczniowie uczestniczyli w pokazie toczenia na nowej maszynie .Dodatkową atrakcją dla uczniów były konkursy: budowy konstrukcji budowlanych z klocków lego oraz konkurs fotograficzny „Zawodowy Wrocław”.