Ostatnia modyfikacja: 5 kwietnia 2017

W roku szkolnym 2016/2017 Centrum Kształcenia Praktycznego nawiązało współpracę z wrocławskim Zakładem Automatyki Energetycznej (ZAE Sp. z o.o.).

Firma ZAE od ponad 20 lat zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem i wdrażaniem urządzeń automatyki energetycznej.

W ramach współpracy z CKP uczniowie klas 3e i 3em ZSZ na kierunkach elektryk i elektromechanik, pod okiem doświadczonych pracowników, pracowali przy produkcji wszelkich typów rozdzielnic od prostych domowych do skomplikowanych przemysłowych skrzynkowych i szafowych.

Zajęcia praktyczne w ZAE - zdj. 2Na podstawie dokumentacji projektowej składali szkielety rozdzielnic szafowych, montowali aparaty elektryczne, tworzyli wiązki przewodów, nauczyli się zasad korzystania z magazynu. Obsługiwali gilotyny do cięcia plastiku i metalu, giętarki, zgrzewarki, wiertarki, przecinarki i szlifierki. Zapoznali się z drukarkami cyfrowymi do produkcji oznaczeń na aparaty elektryczne, a po przeszkoleniu z obsługi oprogramowania drukarek samodzielnie wytwarzali oznaczenia.

Dla uczniów zajęcia były niezwykle ważnym źródłem pierwszych doświadczeń zawodowych. Bogata i różnorodna oferta produkcyjna firmy ZAE pozwoliła uczniom na zapoznanie się z szerokim zakresem aparatów i urządzeń elektrycznych. Zdobyte przez uczniów umiejętności, podniosły pewność siebie i rozwinęły samodzielność oraz umiejętność podejmowania decyzji, co przejawiało się coraz większą swobodą i świadomością działania podczas prac montażowo-eksploatacyjnych w ZAE.