Ostatnia modyfikacja: 13 maja 2017

W dniach 31.03-04.04.2017r. po raz drugi w CKP została zorganizowana ta piękna międzynarodowa akcja. Jej idea jest prosta-jesienią uczestnicy sadzą cebule żonkili, aby wiosną przeprowadzić finał akcji. Wolontariusze w szkołach organizują kiermasze, koncerty kwesty, podczas których zbierają datki na Hospicjum dla dzieci we Wrocławiu w myśl hasła -Kwiat dla Ciebie nadzieja dla nas. W Centrum akcja ta zspotkała się z wielkim oddźwiękiem . Hojność uczniów i nauczycieli była ogromna Zebraliśmy kwotę 738,08 zł. co w porównaniu z rokiem ubiegłym jest sumą trzykrotnie większą.

Cieszymy się, bo datki zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom jak również ich rodzinom. Każdy grosz się liczy, bo zostanie przeznaczony szczególnie na rehabilitację, leki, sprzęt medyczny, który choć trochę przyczyni się do zmniejszenia cierpienia i bólu podopieczny Hospicjum. Ponadto cieszy również fakt, że podczas akcji zgłosiło się 4 uczniów, którzy zamierzają wstąpić w szeregi wolontariuszy i swój wolny czas poświęcić chorym dzieciom i ich rodzinom. Każdy z nas ma przecież talenty, dary… i może je wykorzystać i nimi się podzielić. Mamy nadzieję, że za rok żonkile obrodzą… kwesta się uda… a wolontariuszy będzie jeszcze więcej.