Ostatnia modyfikacja: 31 października 2021

22 października w Centrum Kształcenia Zawodowego w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery odbyła się konferencja pod hasłem „Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność”. Wydarzenie zainaugurowała dyrektor CKZ Pani Anna Chołodecka, która przywitała gości, prelegentów oraz uczestników spotkania: nauczycieli, doradców i uczniów wrocławskich szkół podstawowych. Podczas wystąpienia dr Violetty Drabik-Podgórnej (Katedra UNESCO Całożyciowego Poradnictwa Zawodowego, Uniwersytet Wrocławski), uczestnicy byli zachęcani do pogłębionej refleksji nad znaczeniem kompetencji w planowaniu kariery. Dobrymi praktykami związanymi z kreatywnością podzielił się wicedyrektor LO nr XVI Pan Krzysztof Szczepański oraz Pan Julian Wąsek – prezes fundacji Szkoła 2.0. Możliwości i zasady współpracy firmy 3M ze szkołami technicznymi przedstawił dyrektor 3M Pan Mateusz Hady. Po konferencji obecni uczniowie i nauczyciele zostali wprowadzeni w tajniki automatyki, zwiedzając pracownię “Automatyk Przyszłości”.