Ostatnia modyfikacja: 22 czerwca 2021

Rozpoczęliśmy współpracę z 3M Poland Sp. z o.o. Jest  to firmą technologiczno-produkcyjna będącą oddziałem międzynarodowego koncernu 3M. Przedsiębiorstwo działa na polskim rynku od prawie 30 lat, w trakcie których zainwestowało ponad 650 mln USD. 3M wykorzystując naukę i działając zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, tworzy innowacyjne rozwiązania poprawiające jakość życia ludzi na całym świecie. Teraz wchodzi z darmowymi programem edukacyjnymi na wrocławski rynek za pośrednictwem  Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.10 czerwca 2021 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego uroczyście uruchomiono nowoczesną pracownię „Automatyk Przyszłości” dedykowaną zarówno uczniom Szkół Podstawowych jak i naszym mechatronikom i automatykom. Główny cel to promocja kształcenia technicznego i zawodowego. Ważne jest żeby uczniowie mogli projektować swoje kształcenie i pracowanie w otoczeniu biznesu. Nasi nauczyciele mechatronicy i doradcy zawodowi zatrudnieni w MOWAZ-ie zostali przeszkoleni przez firmę wyposażająca w sprzęt. Pracownię i zajęcia na otwarcie wspaniale przygotował pan Damian Sułkowski, który będzie jej opiekunem. Pracownia powstała dzięki współpracy amerykańskiej firmy 3M i Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz ARAW -u We Wrocławiu bije serce 3M w Polsce Wrocław jest pierwszym miastem poza USA, w którym 3M wyposaża szkoły zawodowe.

Fot. Marek Księżarek, www.wroclaw.plOd lewej strony: Jacek Sutryk – prezydent Wrocławia, Anthony Crawford – dyrektor Operacji Produkcyjnych 3M w Regionie Europy Wschodniej, Anna Chołodecka – dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego, Radosław Kaskiewicz – dyrektor Zarządzający 3M w Regionie Europy Wschodniej, Magdalena Okulowska – prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Funkcjonowanie zestawów dydaktycznych zaprezentowali wrocławscy uczniowie klasy 3 technika mechatronika z EZN -u. Pracownię tworzy 8 zestawów, które składają się z trzech niezależnych modułów: magazynowego, transportowego i manipulacyjnego, które imitują procesy produkcyjne. Kolejne dwa komplety modułów trafiły do Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy. Wartość sprzętu to 500 tys. zł.

Szczegółowe informacje pod adresem: https://www.wroclaw.pl/przedsiebiorczy-wroclaw/3m-i-wroclaw-partnerstwo-dla-edukacji-technicznej-i-zawodowej-centrum-ksztalcenia-zawodowego

Od prawej: Anna Benedyk – wicedyrektor CKZ, Anna Chołodecka – dyrektor CKZ, Jacek Sutryk – Prezydent Wrocławia, Piotr Drozd – kierownik CKZ
Współorganizator i opiekun pracowni, pan Damian Sułkowski objaśnia sposób wykorzystania nowego sprzętu
Możemy się tu uczyć funkcjonowania linii produkcyjnych. Na jednym module mogę oddzielić elementy plastikowe od metalowych, a to uruchamia kolejny etap produkcji. Macin Pełek, uczeń Elektronicznych Zakładów Naukowych we Wrocławiu