Ostatnia modyfikacja: 7 stycznia 2020

13 marca 2019 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu uroczyście udostępniono uczniom Multimedialną Pracownię Elektryka i Energetyka. Została ona urządzona dzięki znacznemu wsparciu przez firmę Tauron Dystrybucja Wrocław. Z Tauronem realizujemy wieloletni program współpracy. Od roku 2016 Na potrzeby efektywniejszego kształcenia Firma TAURON przekazała do pracowni monitor multimedialny oraz dwa nowoczesne liczniki smartowe AMIplus SCW 1 i 3 fazowy wraz z dostępem przez portal e-liczniki. Oficjalnego otwarcia pracowni dokonała Pani Anna Chołodecka dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego wraz z Panem Jerzym Czarnym dyrektorem Oddziału Wrocław TAURON Dystrybucja. Pracownię przygotował pan Piotr Drozd. Szkolenie z obsługi przekazanych liczników przeprowadził Pan Marcin Golemo – Koordynator ds. Pozyskiwania Danych Pomiarowych w Oddziale Wrocław. Przy Nowo otwarta pracownia posłuży do kształcenia przyszłych elektryków, techników elektryków oraz coraz częściej poszukiwanego na rynku pracy technika energetyka.