Ostatnia modyfikacja: 7 stycznia 2020

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery doradcy zawodowi z Międzyszkolnego Ośrodka Aktywności Zawodowej z CKZ zorganizowali dnia 25 października 2019 r. XI konferencję dla wrocławskich doradców zawodowych, pod hasłem Pasja, Profesja, Powołanie.

Konferencję otworzyła dyrektor Centrum – pani Anna Chołodecka. W swoim wystąpieniu wprowadziła uczestników w refleksję dotyczącą definiowania kluczowych pojęć: pasja, profesja, powołanie oraz zaprezentowała aktualne dane dotyczące rozwoju zawodów przyszłości, a także możliwości zastąpienia istniejących zawodów przez roboty.

Następnie dr Violetta Drabik-Podgórna (Katedra UNESCO Całożyciowego Poradnictwa Zawodowego, Uniwersytet Wrocławski) wystąpiła z wykładem Pasja, Profesja, Powołanie – jak je odkryć i jak je rozwijać? Pani doktor podjęła rozważania nad definicjami głównych pojęć, a także nad istotą ich połączeń w karierze człowieka.

Następnie wystąpili Pasjonaci ze szkoły zawodowej. Nauczyciel zawodu pan Krzysztof Orsaczek z Zespołu Szkół nr 2 zaprezentował razem z uczniami projekt odnowy Fiata 126p. Grupa uczniów przez dwa lata pracowała nad renowacją wraz z wymianą i naprawą niezbędnych zniszczonych elementów. Drugim nauczycielem z pasją był pan Adam Baranowski z Lotniczych Zakładów Naukowych, który wystąpił wraz z uczniami zdobywającymi zawód technik mechatronik. Uczniowie Ci zaprezentowali swój projekt Teatru Światła i Dźwięku. Uczestnicy Konferencji mogli obserwować Lewitujący kubek a także usłyszeć melodię graną przez robota na cymbałkach.

Podczas konferencji zabrał głos również Prezes Elektrotimu S.A.– pan Andrzej Diakun oraz pracownik pasjonat Elektrotimu, mówiąc o Strategii firmy na rzecz rozwoju pasji zawodowej.

Uczestnicy konferencji mieli okazję obejrzeć wystawę zdjęć zatytułowanych Moja Pasja oraz zwiedzić pracownie talentów i robotów w Centrum Kształcenia Zawodowego – Z pasją przez szkołę. O pracowniach opowiadali nauczyciele CKZ: pan Roman Fronia, pan Stanisław Pokutycki oraz pan Damian Sułkowski.