Ostatnia modyfikacja: 5 grudnia 2019

W piątek, 19 maja 2017 roku, w ramach projektu „Edukacja i partnerstwo bez barier” w Przedszkolu nr 10 we Wrocławiu – „Przedszkolu na każdą pogodę” – odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE).

DOFE to coroczne wydarzenie ogólnopolskie, odbywające się pod patronatem Ministerstwa Rozwoju.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich zostały otwarte przez dyrektor przedszkola, panią Barbarę Bogdał, oraz delegację z Wydziału Zarządzania Funduszami Urzędu Miejskiego Wrocławia – panią Joannę Szałkiewicz, Zastępcę Dyrektora ds. Projektów Społecznych, panią Dorotę Olearnik, Zastępcę Dyrektora ds. Projektów Infrastrukturalnych oraz panią Magdalenę Równicką z Zespołu Projektów Społecznych 2. Obecny był także przedstawiciel bezpośredniego realizatora projektu w imieniu Gminy Wrocław – Centrum Kształcenia Praktycznego (CKP) we Wrocławiu.
W ramach projektu w Przedszkolu nr 10 dla jego wychowanków m.in. odbywa się 80 zajęć dodatkowych, w tym np.: zajęcia mowy z elementami arteterapii, zajęcia integracyjne rozwijające komunikowanie się i współdziałanie w grupie, zajęcia rozwijające kompetencje matematyczne, zajęcia muzyczno-teatralne i plastyczne czy zajęcia rozbudzające ciekawość świata z elementami ekologii.

W trakcie trwania DOFE wychowankowie przedszkola oraz ich rodzice i opiekunowie, a także rodzice i opiekunowie dzieci zainteresowanych uczęszczaniem do placówki oraz zainteresowani mieszkańcy Wrocławia, mieli możliwość dowiedzieć się i obejrzeć jak w praktyce wygląda realizacja projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Dzieci i rodzice wzięli udział w zabawach i pokazach związanych z realizacją projektu, m.in. mieli możliwość podziwiania instalacji plastyczno-muzycznej „Ptaki i ich środowisko”, poeksperymentowania w małym laboratorium chemicznym, wziąć udział w matematycznych łamigłówkach czy poznać walory smakowe i lecznicze ziół i przypraw. Imprezie towarzyszyła oprawa muzyczna „Wesołe nutki”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w naszej galerii.