Ostatnia modyfikacja: 30 września 2016

30 września 2016 nauczyciele Centrum wzięli udział w wyjazdowym szkoleniu rady pedagogicznej w Karpaczu. Szkolenie odbywało się w dwóch tematach. Pierwszy w zakresie cyberprzemocy prowadziły trenerki – psycholożki z Centrum Pomocy Psychoterapeutycznej „Lecznica dusz” z Wrocławia, panie Grażyna Kącka i Cecylia Bieganowicz . Zaprezentowały badania tego zjawiska przeprowadzone wśród uczniów gimnazjów z obszaru Dolnego Śląska. Zwróciły uwagę na sposoby rozpoznawania w zachowaniu ucznia poddawanego procesowi cyberprzemocy, symptomów wskazujących na przemoc. Przedstawiły najbardziej popularne wśród młodzieży szkolnej fora społecznościowe i popularyzowane, aktualne wzorce postaw – zachowań w cyberprzestrzeni. Szkolenie dotyczące trudnego zadania „Oceniania przedmiotowego” przeprowadził pan Jan Bryndza.

Pasujemy do siebie - w kratkę, w pomarańczu i pistacjach

Wyjazd oprócz celu szkoleniowego spełnił rolę integracyjną. Nauczyciele mieli okazję spotkać się podczas wspólnej kolacji a następnego dnia w dobrej kondycji zdobyć Snieżkę lub powędrować innym szlakiem górskim. Humorystycznym akcentem wyjazdowego szkolenia były zdjęcia pod hasłem „Pasujemy do siebie – w kratkę, w pomarańczu i pistacjach”.