ZADZWOŃ DO NAS
+48 71 798 67 00
GODZINY PRACY
7.00-19.00
BLIZEJ-RYNKU-kolor
Projekt „Bliżej rynku pracy. Wsparcie rozwoju edukacji zawodowej we Wrocławiu” realizowany jest przez Centrum Kształcenia Zawodowego w imieniu Gminy Wrocław w okresie od 1.06.2024 roku do 31.12.2026 roku.

 

Całkowita wartość projektu: 4 564 950,30 zł

Dofinansowanie projektu z Funduszy Europejskich: 3 651 960,24 zł

 

Projekt ma na celu:

  • podniesienie kwalifikacji, zdobycie dodatkowych uprawnień oraz doświadczenia w realiach rynku pracy 600 uczniów kształcących się w 15 wrocławskich szkołach prowadzących kształcenie zawodowe w kluczowych dla Dolnego Śląska branżach
  • poprawę jakości szkolnictwa zawodowego i dostosowania go do potrzeb rynku pracy poprzez zwiększenie kwalifikacji i umiejętności 20 nauczycieli zawodu
  • wsparcie cyfryzacji 12 szkół oraz CKZ, wykorzystywania nowoczesnych metod edukacyjnych poprzez doposażenie pracowni nauki zawodu

 

Grupy docelowe:

Wsparciem objętych będzie 600 uczniów z 15 wrocławskich szkół prowadzących kształcenie zawodowe m.in. z kierunków wpisujących się w DSI2030 tj.: technik automatyk, technik informatyk, technik elektronik, technik programista, technik mechatronik, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik lotniskowych służb operacyjnych, technik eksploatacji portów i terminali, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik architektury krajobrazu, technik ochrony środowiska oraz z kierunków: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik usług kelnerskich, technik organizacji turystyki, technik ortopeda, technik optyk, technik fotografii i multimediów, technik reklamy, technik analityk, technik ekonomista, technik rachunkowości, technik handlowiec, technik budownictwa, technik weterynarii, technik usług fryzjerskich, kucharz

Wsparciem objętych będzie 20 nauczycieli szkół objętych wsparciem w ramach projektu, kształcących w branży motoryzacyjnej, finansowo-księgowej, fryzjerskiej, logistycznej, informatycznej, gastronomicznej, mechatronicznej/mechanicznej oraz CKZ jako placówki oświatowej realizującej kształcenie praktyczne dla uczniów z części wrocławskich szkół zawodowych.


Szkoły objęte wsparciem w ramach projektu to:

  • Technikum nr 12 im. Stanisława Staszica w Zespole Szkół Logistycznych we Wrocławiu,
  • Technikum nr 10 im. Fryderyka Joliot-Curie w Elektronicznych Zakładach Naukowych,
  • Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 im. I Korpusu Pancernego Wojska Polskiego we Wrocławiu,
  • Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu,
  • Technikum nr 9 w Zespole Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu,
  • Branżowa Szkoła I Stopnia nr 9 w Zespole Szkół Gastronomicznych,
  • Technikum nr 16 im. Czesława Miłosza w Zespole Szkół nr 3 we Wrocławiu,
  • Technikum nr 18, Technikum nr 19 w Zespole Szkół nr 8,
  • Technikum nr 8 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogólnokształcących we Wrocławiu,
  • Technikum nr 14 w Zespole Szkół nr 6,
  • Technikum nr 6 w Lotniczych Zakładach Naukowych,
  • Technikum nr 13 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych,
  • Technikum Nr 11 w Zespole Szkół Budowlanych we Wrocławiu,
  • Technikum nr 5 w Zespole Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu.
  • Technikum nr 19 w Zespole Szkół nr 8

 

W ramach projektu zaplanowano:

  • kurs e-learning z zakresu zielonych kompetencji dla uczniów
  • staże uczniowskie organizowane w oparciu o kierunek kształcenia, rekomendacje placówki i preferencje ucznia, w tym realizowane w sektorach zgodnych z DSI2030 oraz RIS
  • kursy podnoszące kwalifikacje i kompetencje uczniów, realizowane zgodnie z kierunkiem kształcenia
  • szkolenia specjalistyczne i szkolenia branżowe u pracodawców dla nauczycieli, podnoszące ich wiedzę, umiejętności i zwiększające ich kompetencje
  • doposażenie placówek w sprzęt, który zwiększy efektywność zajęć w pracowniach nauki zawodu: kosztorysowania, optycznej, weterynaryjnej, ortopedycznej, multimedialnego laboratorium magazynowego, reklamy, elektroniki, fryzjerstwa, systemów wytwarzania CAD/CAM, fotografii, baristycznej oraz obsługi konsumenta, multimedialnego laboratorium symulacyjnego, lotniskowych służb operacyjnych, logistyki i rysunku technicznego, automatyzacji procesów. Zakupione sprzęty/pomoce dydaktyczne umożliwią wdrożenie nowoczesnych metod nauczania i opierają się głównie na technologiach cyfrowych (sprzęt IT, drukarki 3D itp.).

 

Efekty/rezultaty Projektu:

Głównymi rezultatami projektu będzie zwiększenie szans uczniów na rynku pracy, wsparcie rozwoju lokalnej gospodarki poprzez kształcenie kadr dla branż ważnych dla RIS i DSI2030, podniesienie jakości i efektywności kształcenia zawodowego.

 

W wyniku realizacji projektu osiągnięte zostaną następujące rezultaty:

18 nauczycieli zawodu uzyska kwalifikacje
524 uczniów nabędzie kwalifikacje

Projekt realizowany jest w oparciu o Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027 stanowiące załącznik nr 2 do Wytycznych dotyczących realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027.

Ostateczni odbiorcy projektu mają możliwość pisemnego zgłaszania do Instytucji Zarządzającej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta /Partnera /Podmiotu upoważnionego do ponoszenia wydatków z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. oraz Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej z dnia 26 października 2012 r.

Nie znaleziono żadnych wpisów.

Rekrutacja do I edycji projektu

Ostatnia modyfikacja: 10 września 2024

Rekrutacja do I edycji projektu:

Rekrutacja do I edycji Projektu „Bliżej rynku pracy. Wsparcie rozwoju edukacji zawodowej we Wrocławiu” prowadzona będzie wśród uczniów zgodnie z diagnozami potrzeb edukacyjnych każdej ze szkół biorących udział w projekcie.

Warunki udziału w projekcie:

Uczestnikiem Projektu może być osoba, która spełnia jednocześnie wszystkie wymienione kryteria:

  • jest osobą bierną zawodowo – uczniem pobierającym naukę w systemie dziennym,
  • jest uczniem/uczennicą jednej ze szkół objętych Projektem,
  • kształci się na jednym z wymienionych kierunków, wpisujących się w DSI2030 tj. technik automatyk, technik informatyk, technik elektronik, technik programista, technik mechatronik, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik lotniskowych służb operacyjnych, technik eksploatacji portów i terminali, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik architektury krajobrazu, technik ochrony środowiska lub na jednym z kierunków  nie wpisujących się w DSI2030 tj. technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik usług kelnerskich, technik organizacji turystyki, technik ortopeda, technik optyk, technik fotografii i multimediów, technik reklamy, technik analityk, technik ekonomista, technik rachunkowości, technik handlowiec, technik budownictwa, technik weterynarii, technik usług fryzjerskich, kucharz 
  •  w chwili przystąpienia do pierwszej formy wsparcia jest osobą w wieku 15-20 lat,
  •  nie jest uczniem ostatniej klasy technikum (dotyczy uczniów, wybierających jako formę wsparcia staże uczniowskie).

Zasady rekrutacji:

Projekt jest otwarty dla wszystkich uczniów szkół objętych Projektem, bez względu na rasę, kolor skóry i pochodzenie etniczne lub społeczne (art. 21KPP). Rekrutacja do Projektu odbywać się będzie zgodnie z zasadą równych szans w dostępie do udziału w formach wsparcia realizowanych w ramach Projektu. Elektroniczny formularz zgłoszeniowy przygotowany zostanie w łatwym języku i zgodnie ze standardem cyfrowym WCAG 2.1. Projekt będzie otwarty na udział wszystkich zainteresowanych uczestników, nie będzie dyskryminował żadnych grup ze względu na posiadane cechy. Rekrutacja prowadzona będzie z poszanowaniem zasady równości płci i niedyskryminacji, w tym równego traktowania osób LGBTIQ. W rekrutacji promowane będą kobiety jako odpowiedź na zidentyfikowane bariery równościowe.

WAŻNE: Uczeń przystępujący do rekrutacji przyjmuje do wiadomości, że kurs e-learning dot. zielonych kompetencji jest integralną częścią wybranej przez niego ścieżki wsparcia (staż uczniowski lub kurs podnoszący kwalifikacje i kompetencje) i po zakwalifikowaniu do Projektu zobowiązany będzie zarówno do zrealizowania kurs e-learning, jak i udziału w wybranym przez siebie zadaniu (staż uczniowski lub kurs podnoszący kwalifikacje i kompetencje), bez możliwości zrezygnowania z którejś z ww. form wsparcia

Punkty premiujące:

Podczas rekrutacji do projektu przyznane zostaną punkty premiujące za:

  • płeć (żeńska) (+5 pkt)
  • niepełnosprawność (+5 pkt.) (wymagane orzeczenie o stopniu niepełnosprawności)
  • kierunek kształcenia zgodny z DSI2030 (+5 pkt.)
  • zamieszkiwanie na obszarze wiejskim, o małej gęstości zaludnienia, ujętym w klasyfikacji DEGURBA     3 1(+5 pkt.

W kolejnej części formularza zgłoszeniowego badana jest motywacja i gotowość Kandydata do udziału w Projekcie. Zawarte są także pytania o specjalne potrzeby, w tym szkoleniowe i wynikające z niepełnosprawności. Na tym etapie Kandydat może uzyskać maksymalnie 32 pkt.

1 Obszar słabo zaludniony, na którym więcej niż 50% populacji zamieszkuje tereny wiejskie

Sposób rekrutacji:

Rekrutacja do Projektu prowadzona będzie oddzielnie dla uczniów, którzy jako formę wsparcia wybiorą staż uczniowski oraz oddzielnie dla uczniów, którzy jako formę wsparcia wybiorą kurs podnoszący kwalifikacje i kompetencje.

WAŻNE: z rekrutacji na staże wyłączeni są uczniowie ostatnich klas, zgodnie z art. 121a Ustawy Prawo Oświatowe.

Rekrutacja do projektu będzie prowadzona za pomocą elektronicznego formularza zgłoszeniowego, zawierającego deklarację udziału w kursie e-learningowym dot. zielonych kompetencji oraz danej formie wsparcia (staż uczniowski albo kurs podnoszący kwalifikacje i kompetencje).

Szczegółowe zasady rekrutacji oraz jej przebieg opisane zostały w załączonym poniżej Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa uczniów/uczennic w projekcie „Bliżej rynku pracy. Wsparcie rozwoju edukacji zawodowej we Wrocławiu”.

Link do formularza zgłoszeniowego:

https://5e98d415.static.tld.pl/ckz/public?idrep=240901

WAŻNE: sugerujemy korzystanie z przeglądarki Chrome podczas korzystania z formularza.

Regulamin oraz dokumentacja rekrutacyjna:

Nie znaleziono żadnych wpisów.
Nie znaleziono żadnych wpisów.
Nie znaleziono żadnych wpisów.
Nie znaleziono żadnych wpisów.

Stażyści w projekcie „Bliżej rynku pracy. Wsparcie rozwoju edukacji zawodowej we Wrocławiu”

Projekt „Bliżej rynku pracy. Wsparcie rozwoju edukacji zawodowej we Wrocławiu”
Centrum Placówek Kształcenia Zawodowego
IV piętro, pok. 408 i 409
ul. Strzegomska 49a
53-611 Wrocław

Joanna Handziak-Buczko
Kierownik projektu
tel. 071/798 67 00 wewn. 124
e-mail: jhandziak-buczko@ckz.edu.pl

Krzysztof Wilczyński
Specjalista ds. sprawozdawczości i rozliczeń
tel. 071/798 67 00 wewn. 122
e-mail: kwilczynski@ckz.edu.pl

Iwona Kurzyk
Specjalista ds. staży
tel. 071/798 67 00 wewn. 132
e-mail: ikurzyk@ckz.edu.pl

Ewa Niedbałka
Specjalista ds. staży
tel. 071/798 67 00 wewn. 123
e-mail: eniedbalka@ckz.edu.pl

Paulina Skrzypek
Specjalista ds. staży
tel. 071/798 67 00 wewn. 129
e-mail: pskrzypek@ckz.edu.pl

CPKZ © 2024
Skip to content