Ostatnia modyfikacja: 27 grudnia 2020

Dokładnie 26 października 2020, po prawie dwóch miesiącach nauki stacjonarnej, zgodnie z decyzją MEN, CKZ powrócił do pracy w trybie zdalnym. W dniu 16 grudnia 2020 r.  upłynął miesiąc od chwili uruchomienia zajęć stacjonarnych dla klas czwartych przygotowujących się do egzaminu w sesji zimowej oraz trzeci tydzień takich zajęć dla wybranych klas 2 i 3 technikum oraz szkoły branżowej. Od tego momentu, w każdym kolejnym tygodniu gościmy w naszych pracowniach średnio ponad 300 uczniów, którzy z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego zdobywają nowe umiejętności zawodowe i przygotowują się do czekających ich egzaminów. Pojawienie się uczniów i nauczycieli w pracowniach Centrum wzbudza niebywałą radość wśród kadry kierowniczej i pozostałych pracowników.

Pandemia wirusa COVID-19 zamknęła nas gwałtownie i niespodziewanie 16 marca 2020, wprowadzając obowiązek nauki zdalnej, który stanowił nowe doświadczenie zarówno dla kadry kierowniczej jak i dla nauczycieli oraz uczniów. Do początku czerwca 2020 roku w Centrum panowała przygnębiająca pustka. Czas ten obfitował w mnóstwo nowych doświadczeń, wszyscy wiele się w tym czasie nauczyliśmy. Jednak z prawdziwą ulgą i radością przyjęliśmy decyzję o możliwości organizowania od 01.06.2020 zajęć praktycznych w formie stacjonarnych konsultacji. Frekwencja była wyższa niż zazwyczaj, wszyscy tęskniliśmy nie tylko za fizyczną możliwością pracy z narzędziami, maszynami, urządzeniami oraz aparatura pomiarową ale także za kontaktami społecznymi.  Wciąż mamy nadzieję, że Nowy Rok przyniesie oczekiwaną zamianę i powrót do normalności.