Ostatnia modyfikacja: 2 czerwca 2020

Drodzy Uczniowie,

staramy się robić wszystko, abyście mogli, w bezpiecznych warunkach, realizować zaplanowane w ramach projektu formy wsparcia. Aktualna sytuacja epidemiologiczna, analiza rozporządzeń MEN, stanowisko instytucji zarządzającej dotacjami unijnymi oraz uzyskane opinie prawne pozwalają nam założyć, że będziecie mogli zrealizować staże podczas wakacji 🙂 Chcielibyśmy zapytać, czy jesteście gotowi rozpocząć staże w zadeklarowanych wcześniej terminach? Dla części z Was mamy już potwierdzone przez pracodawców miejsca realizacji stażu, o czym zostaliście przez nas poinformowani mailowo. Dla pozostałych postaramy się również, w miarę możliwości, znaleźć odpowiednich pracodawców.

Prosimy Was o zapoznanie się z zamieszczonym poniżej wzorem oświadczenia i poinformowanie Nas mailowo do 4 czerwca 2020, czy jesteście zainteresowani przystąpieniem do stażu. Udział w stażu jest dobrowolny. O podpisanie oświadczenia tej treści poprosimy Was/Waszych rodziców po podpisaniu umowy o realizację stażu.

Dla osób, które zdecydują się na udział w stażu, przygotujemy umowę o realizację stażu i przekażemy ją do pracodawcy, zapewniając tym samym miejsce na stażu. Jednocześnie informujemy, że jeśli sytuacja epidemiologiczna ulegnie zmianie (wzrost zachorowań, powrót obostrzeń itp.),  może to mieć wpływ na nasze staże i skutkować  ich wstrzymaniem czy zmianą terminu.

Jednocześnie informujemy, że w obecnej sytuacji znalezienie miejsc stażowych dla uczniów z branży turystyczno-gastronomicznej, informatycznej oraz logistycznej jest niezwykle trudne.

Rozesłaliśmy dziesiątki zapytań dot. współpracy w ramach projektów oraz możliwości przyjęcia uczniów na staże, jednak w zdecydowanej większości spotykamy się z odmową – jest to związane z epidemią koronawirusa czego następstwem jest praca zdalna większości firm.

Prosimy zatem o uzbrojenie się w cierpliwość oraz gotowość do prawdopodobnej zmiany terminu odbycia stażu.

Jeśli macie sugestię dot. miejsca realizacji stażu lub posiadacie kontakt do konkretnych firm, w których chcielibyście zrealizować staż – prosimy o informację! Każda wskazówka będzie dla Nas pomocna.